• Konvenčné sústruhy SN 32
        • Pracovné stretnutie Školskej sekcie SK8 v našej škole

V dňoch 14.-15. marca 2024 sa v TSK uskutočnilo pracovné stretnutie Školskej sekcie SK8. V rámci plánovaného programu bola jedným z bodov aj návšteva našej školy. Účastníci stretnutia si prezreli priestory školy a dielne praktického vyučovania.

Delegáciu za TSK viedol vedúci odboru školstva a kultúry Ing. Richard Hančin, PhD., ktorý okrem iného poďakoval našim zamestnancom a vedeniu školy za vykonávanú prácu a vyzdvihol kvalitu školy vo viacerých oblastiach. Zvýraznil najmä dôležitosť spolupráce školy so zamestnávateľskou sférou.

• Exkurzia v Danfoss Power Solutions a. s.

Dňa 13.03.2024 sa žiaci UVS č. 25 a 31 pod vedením MOV Jozefa Taldu a Mgr. Mariána Chupeka zúčastnili exkurzie vo firme Danfoss Power Solutions a.s. v Považskej Bystrici.

Spoločnosť Danfoss Power Solutions a.s. je popredným svetovým výrobcom hydraulických systémov a komponentov pre mobilné pracovné stroje, ktoré sa využívajú najmä v poľnohospodárstve, stavebníctve alebo dvíhaní ťažkých bremien. Počas exkurzie nás sprevádzali p. Kalinčíková, p. Haroník, a p. Paur, za čo sa im chceme poďakovať.

• Lyžiarsky výcvik

Žiaci prvých ročníkov študijných odborov si na chvíľu oddýchli od školských lavíc a týždeň strávili na zjazdovkách lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici. Aj keď tohtoročná zima lyžiarom moc nepriala, v tomto stredisku bolo snehu na výcvik dostatok, a tak od 25.2. do 1.3.2024 sa triedy 1.A a 1.C a od 3.3.do 8.3.2024 1.B a 1.D zabávali na snehu. Žiaci sa pod vedením inštruktorov naučili základom lyžovania a tí lepší si zdokonalili svoje zručnosti. Už tradične jeden večer nechýbala regenerácia v bazéne v jednom z hotelov Tatranskej Lomnice. V druhom turnuse kvôli počasiu jeden deň nepremávali lanovky a tak sme tento deň využili na návštevu Tatranského ľadového dómu na Hrebienku. Veríme, že všetci odchádzali z kurzu síce unavení, ale obohatení o množstvo zážitkov.

• Výtvarná súťaž Slovensko, krajina v srdci Európy

Naša žiačka Vanesa Zigová z 2.D, odbor grafik digitálnych médií, sa zúčastnila súťažnej prehliadky výtvarných prác SLOVENSKO, KRAJINA V SRDCI EURÓPY.

Táto aktivita je výtvarnou súťažou žiakov všetkých základných a stredných škôl, podporuje záujem detí a mladých ľudí o dianie vo vlastnej krajine, posilňuje vzťah k nej, prispieva k upevňovaniu správnej hodnotovej orientácie poznaním minulosti, uvedomením si prítomnosti a zamyslením sa nad budúcnosťou.

• Ponuka odborov na školský rok 2024/2025

• Študijné odbory:

• 2411 K mechanik nastavovač - programátor CNC strojov a robotizácia

• 2413 K mechanik strojov a zariadení – oprava a údržba CNC stojov a robotizácia

• 2697 K mechanik elektrotechnik – automatizačná technika

• 2682 K mechanik počítačových sietí  – sieťové technológie

• 3447 K grafik digitálnych médií

Učebné odbory

• 2433 H obrábač kovov – obsluha CNC strojov

• 2683 H 11 elektromechanik - silnoprúdová technika

• 2466 H mechanik opravár – stroje a zariadenia

• Videovizitka odborov

• Milí deviataci, už ste sa rozhodli, kam na strednú školu? Ak uvažujete o Strednej odbornej škole strojníckej a chcete o nej vedieť viac, pozrite si našu videovizitku.

Pokiaľ sa však predsa len chcete niečo spýtať, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať 🙂

• ŠKOLSKÝ ČASOPIS

Piatok 29. 3. 2024