• Olympiáda ľudských práv 2015

Školské kolo Olympiády ľudských práv (OĽP) sa uskutočnilo 26.11. 2015. Zúčastnilo sa na nej 22 študentov od prvého až tretieho ročníka. Písomná časť bola rozdelená do šiestich okruhov problémov:

1/riziká vojnových konfliktov /Ukrajina, Sýria .../ pre Európu

2/možnosti zastavenia vlny islamského terorizmu

3/problémy migrácie

4/ riešenie situácie našich neprispôsobivých občanov

5/ochrana práv detí a rodiny

6/ tolerancia k iným národom a kultúram.

Prítomní sa zamysleli  nad uvedenými problémami a vypracovali odpovede a návrhy riešení. V druhej časti -  v diskusii, najviac rezonovali témy týkajúce sa migrácie a extrémizmu.  Diskusia bola miestami veľmi búrlivá, hovorilo sa o príčinách súčasnej politickej situácie v Európe a vlne terorizmu. Riešenia sa tiež hľadali k otázkam ochrany detí, problémom a príčinám bezdomovectva, ale tiež o práci charitatívnych organizácií.

Po vyhodnotení písomnej aj ústnej časti školského kola OĽP budú našu školu na krajskom kole  OĽP, ktoré sa uskutoční začiatkom februára, reprezentovať Matej Makay a ako náhradník Stanislav Lunák z II.C

Spracovala: PhDr Božena Kucharová, vedúca projektu.