• Krajské kolo Olympiády v NJ

• Nebolo to tak dávno, čo sa v našej škole konalo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. To vyhral Benjamín Pochlopeň z 3.C. Netušili sme, že sa mu bude tak dobre dariť a vyhrá aj regionálne kolo, ktoré sa konalo v Gymnáziu v Považskej Bystrici. Benjamín postúpil do krajského kola, ktoré sa uskutočnilo 11. februára 2016 v Prievidzi.
          Benymu úprimne blahoželáme, pretože obsadil krásne 2. miesto. Olympiády v kategórii 2D sa zúčastnilo 7 študentov z celého Trenčianskeho kraja.. Žiaci preukázali svoje vedomosti v písomnej forme, ktorá sa skladala z počúvania s porozumením, gramatického cvičenia, z čítania s porozumením a z ústnej časti (popis obrázku, rozprávanie na témy – doprava, médiá a koníčky).
          Veríme, že aj v budúcom školskom roku bude Benjamín úspešný a prinesie pre seba, ale aj pre našu školu aspoň taký istý diplom.

Vypracovala: Ing. Anna Kubranská