• Pangea 2016

• V dňoch 4. – 8. apríla sa aj naša škola zapojila do celoslovenskej súťaže Pangea. Do školského kola súťaže sme zapojili 6 tried  1. – 3. ročníka študijných odborov. Žiaci  riešili  súťažné úlohy cez vyučovaciu hodinu matematiky, ktorá sa konala netradične v jedálni SOŠ. Výsledky súťaže budú známe 16. mája. O výsledkoch budeme informovať.

A aká je filozofia a ciele tejto súťaže?

V dávnych dobách prvohôr a druhohôr, teda približne pred 300 miliónmi rokov, neboli jednotlivé kontinenty na našej planéte ešte rozdelené, ale existovali ako jeden celok nazývaný Pangea. Ten sa asi pred 250 miliónmi rokov začal postupne rozdeľovať a tvoriť kontinenty až do doby v akej ich poznáme dnes.

Matematická súťaž Pangea sa týmto historickým vývojom našej planéty nechala inšpirovať a stanovila na jeho základe svoj cieľ- znovuzjednotenie kontinentov. Súťaž  Pangea si dáva za cieľ prepojiť a porovnať znalosti žiakov a študentov v rôznych krajinách celého sveta. Sídlo spoločnosti je v Nemecku, kde vznikla v roku 2007. Do roku 2013 došlo k “zjednoteniu” viac než 145 000 účastníkov.

Spracovala: Mgr. Oravcová Mária