• Divadelné predstavenie

• NÁVŠTEVA DIVADELNÉHO PREDSTAVENIA "PETER BLACK 3"

Aj tento rok sa podarilo našej škole spestriť vyučovanie angličtiny a zároveň sprostredkovať študentom   kultúrny zážitok návštevou činoherného anglického divadelného  prestavenia Peter Black 3. Predstavenie nám dňa 9. mája 2016 v PX centre-kino Mier zahrali herci Divadelného centra z Martina, ktoré sa zaoberá produkciou anglicko-slovenských predstavení pre školy v spolupráci s pedagógmi anglického jazyka s ohľadom na učebné osnovy. K predstaveniam sú k dispozícií i gramatické, lexikálne a posluchové materiály.
              Peter Black 3 je voľným pokračovaním trilógie o mladíkovi Petrovi Blackovi, z ktorého sa tentokrát zo dňa na deň stane dedič rodinného sídla a musí sa vysporiadať s nadobudnutou  zodpovednosťou za rodinný majetok.
          Peter na vlastnej koži zažije, aké dôležité je mať po svojom boku priateľov a blízkych ľudí, ktorým to správne myslí.
          S hercami martinského Divadelného centra sme sa nestretli po prvý krát, naši študenti mohli Petrove životné etudy sledovať už po tretí raz, takže si mohli vychutnať celú trilógiu.
          Predstavenie nám ponúklo naozaj zaujímavý príbeh, atraktívne dialógy, variabilnú scénu a výborné herecké kreácie boli doplnené žánrovo rôznorodou hudbou.
          Celému Divadelnému centru a jeho hercom prajeme veľa úspešných predstavení, inšpiratívnych nápadov a veľa nadšených a spokojných divákov, tak ako boli naši študenti tried 3.C a 1.A spolu s pedagógmi Mgr. Ľubicou Chudovskou a Mgr. Richardom Fulekom.

www.divadelnecentrum.sk
          Spracovala Mgr. Ľubica Chudovská