• Krajské kolo OĽP

• Dubnica nad Váhom je už tradičným miestom konania krajského kola Olympiády ľudských práv. Tento rok to bolo už jej XVII. Ročník. Nosnou témou bolo: Právo na vzdelanie a jeho kľúčové aspekty.

Táto súťaž je trojstupňová. Školské kolá sa na stredných školách v našom kraji uskutočnili do 12. decembra 2014, nasledovali krajské kolá 5. februára 2015 a celoštátne kolo bude v dňoch 25. – 27. marca 2015.

Krajských kôl sa zúčastnili víťazi školských súťaží OĽP. Našu školu reprezentoval študent I. C. Matej Makay. Veľmi svedomito sa pripravoval nielen na písomnú časť – test, ktorý obsahoval 20 otázok, ale aj na ústnu časť, v ktorej si študenti vylosovali jednu z 15 tém a museli viesť k nej diskusiu s porotou. Z 28 súťažiacich sa do finále dostalo len 14 tých, ktorí dosiahli najlepšie výsledky v teste. Do  celoštátneho kola postúpilo 8 študentov.

Aj keď sa nášmu súťažiacemu nepodarilo postúpiť do finálového kola, v konkurencii ostatných stredných škôl s celého kraja sa držal veľmi dobre, skončil hneď za postupujúcimi v druhej polovici súťažného poľa.

Spracovala PhDr. Božena Kuchárová