• Genius Matematicus

• je najnovšia medzinárodná matematická on- line súťaž, pri ktorej žiaci môžu zábavnou formou riešiť veľmi zaujímavé a netradičné matematické príklady z každodenného života. Súťaž má 4 súťažné  kolá, ktoré sú vytvorené podľa náročnosti úloh.
          4.decembra riešilo úlohy tejto súťaže 8  žiakov našej školy. Boli to žiaci 2. a 3. ročníka tried II.D, III.B a III.C. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám získať  pre túto súťaž žiakov 1. ročníka a tak nám nezostáva nič iné ako veriť, že sa to podarí budúci školský rok.
          Na výsledky si však budeme musieť počkať, pretože súťaž je nielen celoslovenská ale aj medzinárodná a spracovanie výsledkov bude dlhšie trvať. Veríme však, že sa naši žiaci v silnej konkurencii žiakov celého Slovenska nestratia a dosiahnu pekné výsledky.

Spracovala Mgr. Mária Oravcová