• Autosalón 2016 Bratislava

• Vo štvrtok 21.4.2016 sme absolvovali ako každý rok, návštevu sviatku motoristov na Slovensku, 26. ročníka Medzinárodného autosalónu Bratislava
          Po dlhom upršanom období čakalo triedu 3.F mechanik opravár motorových vozidiel, krásne slnečné ráno a tak sme sa vybrali vlakovým spojom do „ Krásavice na Dunaji“, aby sme sa spoločne pokochali novinkami v ponuke automobilov v tomto roku. A bolo sa na čo pozerať. Každý účastník exkurzie si mohol vybrať s ponuky to čo ho najviac zaujímalo. Na jednej strane to boli ponuky bežných komerčných automobilov, inde veteráni, luxusné automobily či automobily na oddych a kemping.
           Po príchode do Bratislavy na hlavnej vlakovej stanici nás zaskočil až príliš čulý ruch. Ako v mravenisku sa množstvo ľudí ponáhľalo za svojimi povinnosťami, ale všimli sme si , že ich veľa mieri rovnakým smerom ako my, a tak sme sa rozhodli, že sa na výstavisko pôjdeme po vlastných nohách. A neoľutovali sme! Prechádzka bola príjemná, prechádzali sme centrom Bratislavy popod jej hrad a cez most SNP. Po príchode na výstavisko Incheba sme si povedali kedy a kde sa stretneme po prehliadke autosalónu a každý išiel navštíviť pavilón , ktorý ho najviac zaujímal.
           V stanovený čas sme sa zišli a mestskou dopravou sa presunuli na hlavnú stanicu Bratislava odkiaľ sme sa vrátili do Považskej Bystrice.
          Musím pochváliť žiakov triedy 3.F, že na exkurzii sa správali tak ako sa patrí na mladých ľudí našej školy. Boli slušní, úctiví a dochvíľni a celá naša exkurzia nebola ničím rušená a verím, že tak ako som mal s nej dobrý pocit ja, tak bola prínosom aj pre ostatných účastníkov.

Ing. Miloš Ďutka