•

Dňa 8.9. 2014 sa žiaci tried 3.B odboru Mechanik elektrotechnik a Mechanik strojov a zariadení a triedy 2.F odbor Automechanik opravár, zúčastnili exkurzie v podniku KIA Motors Slovakia.

Na úvod žiaci v  školiacom stredisku získali informácie o podniku, Aké sú jeho prevádzky, a aké činnosti sú realizované  v jednotlivých  prevádzkových.

V priebehu prehliadky, sme mali možnosť vidieť činnosti, ktoré prebiehajú vo zváračskej ako aj montážnej hale.

Žiaci boli nadšení celým komplexom, ktorý žiaril čistotou a zeleňou, ale tiež technickou stránkou, robotmi a prevádzkou celého komplexu KIA.

Niektorí naši žiaci praxujú v poslednom ročníku nášho štúdia v prevádzke KIA a niektorí, vybraní  aj poberajú podnikové štipendium od podniku KIA.

Máme šikovných žiakov a majú teda aj predpoklady, uplatniť aj v takej spoločnosti ako je KIA Motors Slovakia.