• Záverečná konferencia

•

Deň 21. september 2011 bol dôležitým mílnikom v dianí SOŠ strojníckej v Považskej Bystrici. Bol to deň, kedy zamestnanci školy na odbornej konferencii predniesli výsledky projektu, na ktorom pracovali celé dva roky. Konferencie sa zúčastnilo veľa vzácnych hostí z verejnej sféry, z priemyselných odvetví a partnerské školy.

Na konferenciu sa zamestnanci pripravovali veľmi zodpovedne. Pripravovala sa miestnosť, kde boli prezentované výsledky tvrdej dvojročnej práce. Aktivity, ktoré boli realizované v rámci projektu boli fotograficky zdokumentované a prezentované na výstavných tablách.

Návštevníci si mohli prezrieť fotografie zo školení, pracovných porád, z odovzdávania osvedčení a učebných a pracovných pomôcok.

Všetkých prítomných zaujala výstavka učebníc, ktoré boli výstupom jednej z aktivít projektu.

Konferenciu otvoril manažer projektu Mgr. Capák, ktorý prítomných oboznámil s programom.  Potom sa dostali k slovu koordinátori jednotlivých aktivít.

Mgr. Anna Ozábalová v pripravenej prezentácii dôsledne rozobrala dôvody, prečo sa škola rozhodla vytvoriť nový školský vzdelávací program pre odbor  Mechanik nastavovač – programovanie CNC strojov a účastníkom konferencie predstavila učebný plán.

V rámci projektu prebiehala aj aktivita „Školenie zamestnancov“. V pripravenej prezentácii Ing. Trokanová informovala prítomných o školeniach, ktoré absolvovali zamestnanci školy a ktoré  vo veľkej miere prispejú ku kvalitnejšiemu a odbornejšiemu vyučovaniu odboru.

Všetkých účastníkov veľmi zaujala tá časť konferencie, kde  tvorcovia učebníc predstavili výsledky svojej práce. Hosťom boli prezentované učebnice technológie, technického kreslenia, programovania CNC strojov, technickej mechaniky. Veľký záujem vzbudila dôsledne spracovaná kniha BOZP.

Súčasťou konferencie bolo aj slávnostné odovzdávanie CNC stroja  riaditeľom a.s. PSL Ing. Blaškom do rúk riaditeľky SOŠ s Mgr. Anne Ozábalovej.

Vysledky prezentované na konferencii ukázali, že zamestnanci SOŠ odviedli kus poriadnej zmysluplnej práce, ktorá prispeje k skvalitneniu vyučovania odboru mechanik nastavovač.