• Ocenenie našej škole za spoluprácu

• TREND udelil ceny najaktívnejším stredným a vysokým školám

BRATISLAVA, 29.október 2013 -- Počas TREND CSR Fóra na tému „Čo sa školy môžu naučiť od firiem“ v Hoteli Gate One udelil týždenník o ekonomike a podnikaní TREND Ceny najaktívnejším stredným školám za spoluprácu s firmami pri rozvoji vzdelávacích aktivít v kategóriách Stredné odborné školy a Súkromné školy a vysokej škole, ktorá vyniká v intenzite spolupráce s firmami.  Ceny týždenníka TREND boli udelené za záver informačného projektu CSR TRENDY, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Orange Slovensko.

Cenu týždenníka TREND v kategórii Stredné odborné školy získali dve školy

• Stredná odborná škola svätého Jozefa Robotníka na Saleziánskej ulici v Žiline za unikátny model spolupráce učňovských škôl s firmami z praxe v oblasti automobilových servisov a grafických štúdií. Aj vďaka tomu sa škole dlhodobo darí vyhrávať na Slovensku najprestížnejšiu súťaž Autoopravár Junior Castrol.

• Druhú cenu udelil TREND Strednej odbornej škole strojníckej z Považskej Bystrice.

Od roku 2008 škola spolupracuje s firmou PSL v Považskej Bystrici, od ktorej škola získala 2 CNC stroje na výučbu programovania týchto strojov. V roku 2012 získala škola ocenenie v súťaži Mladý tvorca a tiež ocenenie od Ministra hospodárstva.

Kritéria na základe, ktorých sme sa rozhodli udeliť Ceny sú:

• počet spolupracujúcich firiem
          • oblasti spolupráce – či ide o metodické inovácie alebo materiálnu podporu
          • podľa typu spolupráce – či ide o dlhodobú alebo krátkodobú
          • podľa rozsahu realizovaných projektov
          • a tiež podľa kvality komunikácie realizovaných projektov a výsledkov na verejnosti a na internete

Udelením týchto cien:

• vyzdvihujeme inovatívne a udržateľné prepájanie výučby s praxou
          • oceňujeme rozsah a dopad spolupráce školy s firmami pri rozvoji vzdelávania
          • a tiež schopnosť  školy dlhodobo získavať vlastných súkromných sponzorov, ktorí škole umožňujú technicky aj materiálne napredovať