• Valentínska kvapka krvi

• Valentínska kvapka krvi v Strednej odbornej škole strojníckej v Považskej Bystrici

„Lásku máme v krvi.“

Slovenský Červený kríž spustil 9. februára 2015 20. ročník kampane Valentínska kvapka krvi. Tento rok nesie podtitul „životne dôležitá príťažlivosť“, ktorý v sebe spája motív zaľúbencov i dôležitosť darovať krv opakovane.  Keďže potreba krvi je veľká, tak aj študenti Strednej odbornej školy strojníckej v Považskej Bystrici sa znovu zapojili do tejto ušľachtilej akcie. Dňa 23.2.2015 v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR sa uskutočnil odber krvi priamo v priestoroch školy.

Záujem študentov o tento humánny krok bol veľký. Všetci darcovia krvi prešli prísnou zdravotnou kontrolou  a tridsaťštyri z nich splnilo podmienky pre darovanie krvi. Štvrták Jozef vysvetľuje, prečo sa tejto akcie každoročne zúčastňuje: „Krv je veľmi dôležitá tekutina najmä pre obete úrazov, nehôd a onkologických pacientov. Pokiaľ som mladý a zdravý, rád pomôžem, veď nikdy neviem, kedy ja sám budem túto vzácnu tekutinu potrebovať.“  Tretiak Martin hovorí: „Darovanie krvi je prejav solidarity s ostatnými a možno som práve niekomu zachránil život.“

Touto cestou by smesa radi poďakovali všetkým zúčastneným študentom SOŠ strojníckej za tento šľachetný čin a vyslovili im úctu za to,že im nieje ľahostajný osud ľudí, ktorí krv potrebujú. Veľká vďaka patrí všetkým, či už darcom, ktorí darovali krv opakovane,ale aj tzv. prvodarcom – študentom, ktorí darovali krv prvýkrát.  FOTO

Spracovali: Mgr. Tomaníková, Ing. Balušík