• Nadpis

•    Pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý si každoročne pripomíname  22. apríla, sa študenti I.C aktívne zapojili do projektu Recyklohry. Zámerom projektu bolo, aby si mládež prostredníctvom zaujímavých aktivít uvedomila, že všetci musíme spojiť sily pri riešení problémov životného prostredia a za záchranu našej planéty pred jej zánikom.

Spoločnou úlohou pre všetky kategórie (MŠ, ZŠ, SŠ) bolo vytvorenie  vlajky Zeme z recyklovateľných, vyradených, či iných materiálov, ktoré by inak skončili ako odpad. Na zhotovenie vlajky sa podujali Galbavý M. a Zjavka R. Vlajky boli umiestnené  vo vestibule školy, aby študentov upozornili na príchod Dňa Zeme.

Druhou úlohou pre SŠ bolo vytvoriť prezentáciu  pri  príležitosti Dňa Zeme a odprezentovať ju ostatným žiakom. Do tvorby prezentácie sa zapojili 6 žiaci. Pracovali v dvojiciach. Študentov najviac zaujala prezentácia Lunáka S. a Makaya M.

Ich výzvou na ochranu Zeme je:

• trieďme odpad,
          • šetrime elektrickou energiou,
          • šetrime vodou,
          • používajme bicykle a verejnú dopravu namiesto áut, chráňme naše lesy

Spracovala výchovná poradkyňa Mgr. Uričová