•  Priemyslovácke  S U D O K U

6. mája 2015 sa na SPŠ v Považskej Bystrici už po tretíkrát konala súťaž v riešení logických hlavolamov Sudoku. Súťaže sa zúčastnilo celkom 70 žiakov základných a stredných škôl. V kategórii stredných škôl súťažilo 50 študentov v troch súťažných kolách, pričom prvé dve kolá boli vyraďovacie.

Súťaže sa zúčastňujeme od začiatku jej vzniku a v v tomto školskom roku našu školu reprezentovali 3 žiaci. Boli to 2 študenti prvého ročníka Erik Slamka a Michal Urdák a 1 študent tretieho ročníka Matej Fujaš. Pretože súťaž mala 2 vyraďovacie kolá, o víťazoch sa rozhodovalo až v treťom kole. Do 3. kola sa z našich  študentov prebojoval  iba Matej Fujaš, ktorý sa v konečnom hodnotení umiestnil na 1. mieste. K tomuto veľmi peknému výsledku mu srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

Matej Fujaš nie je nováčik v tejto súťaži, pretože sa jej už zúčastnil už po tretíkrát. V predchádzajúcich ročníkoch  sa umiestnil na peknom 5. mieste.

Fotografie zo súťaže

Spracovala: Mgr. Oravcová