• Vyhodnotenie matematickej súťaže Pangea 2016

• Súťaže sa v tomto školskom roku zúčastnilo celkom 53 179 žiakov 1. – 3. ročníka, pričom 5 131 žiakov bolo z Trenčianskeho kraja. Na našej škole sa súťaže zúčastnilo 152 žiakov  študijných odborov. Súťažilo sa po ročníkoch o postup do celoslovenského kola s takýmito výsledkami:

1. ročník – v tejto kategórii súťažilo 10 686 žiakov stredných škôl na Slovensku, z toho bolo 1142 žiakov z Trenčianskeho kraja.

V tejto kategórii súťažilo na našej škole 81 žiakov z troch tried: 1.A, 1.B, 1.C. Najúspešnejší žiaci v tejto kategórii sú: Adam Chudý a Miroslav Vokel z triedy 1.B a Lukáš Hanulík z 1.C. Všetci traja dosiahli úspešnosť 46 %, čo v rámci Trenčianskeho kraja znamená 162. miesto a v rámci Slovenska je to 1398. miesto.

2. ročník  - v tejto kategórii súťažilo 9 482 žiakov stredných škôl na Slovensku, z toho bolo 1106 žiakov z Trenčianskeho kraja.

V tejto kategórii súťažilo na našej škole 45 žiakov z dvoch tried: 2.B, 2.C. Najúspešnejší žiak v tejto kategórii bol Jakub Gažúr z 2.C. Dosiahol úspešnosť 40 %, čo v rámci Trenčianskeho kraja znamená 221. miesto a v rámci Slovenska je to 1476. miesto

3. ročník  - v tejto kategórii súťažilo 7 137 žiakov stredných škôl na Slovensku, z toho bolo 759 žiakov z Trenčianskeho kraja.

V tejto kategórii súťažilo na našej škole 26 žiakov z triedy 3.C. Najúspešnejší žiak v tejto kategórii bol Andrej Minár. Dosiahol úspešnosť 52 %, čo v rámci Trenčianskeho kraja znamená 48. miesto a v rámci Slovenska je to 379. miesto. Zároveň sa stal najúspešnejším riešiteľom školského kola tejto súťaže.

Najúspešnejším riešiteľom súťaže blahoželáme.

Na postup do celoslovenského kola však bolo potrebné vyriešiť až 80 % úloh.

Spracovala: Mgr. Mária Oravcová