• Deň úsmevu

• Známa celoslovenská organizácia Úsmev ako dar nás oslovila, aby sme sa dňa 2. júna 2016 zapojili do zbierky Deň úsmevu. Päť dvojíc chlapcov z našej školy sa vydalo do okolia školy a centra Považskej Bystrice a oslovovali okoloidúcich na príspevok. Počas niekoľkých hodín sa im podarilo vyzberať finančné prostriedky na činnosť organizácie, ktorá podporuje deti zo znevýhodneného sociálneho prostredia. Dvojiciam Jozef Mikula – Ivan Dúbravka, Martin Benko – Tomáš Michálek z II. C, Maroš Brigant – Boris Lednický, Marek Fajbík – Ondrej Sovík z III. D a Patrik Cigánik – Jaroslav Mamis z I. C sa podarilo vyzberať spolu takmer 72 eur. Táto suma sa možno zdá malá, ale ak sa pridá k ostatným, na celom Slovensku, určite pomôže tým, ktorí to potrebujú.
          Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do zbierky a tiež žiakom našej školy, ktorí pomohli realizovať túto charitatívnu myšlienku.

PhDr. Božena Kucharová, koordinátorka zbierky