• Olympiáda AJ

• Dňa 16. novembra 2016 na našej škole prebehlo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Šestnásť najlepších angličtinárov- reprezentantov svojich tried, si zmeralo sily v rôznych jazykových schopnostiach- počúvanie s porozumením, použitie gramatiky a slovnej zásoby, čítanie s porozumením a konverzácia tak, aby sme mohli nájsť toho najlepšieho a najtalentovanejšieho z nich a tu je výsledok:

Na prvom mieste s počtom bodov 58 z celkového počtu 80 sa umiestnil Mário Crkoň z III.C. Druhé miesto obsadil Adam Kvasnica z I.A s počtom bodov 51. O tretie miesto sa s počtom bodov 50 podelili Katarína Šibíková zo IV.D, Adrian Kapuš z I.A a Rastislav Tvarožek z II.C. Zdá sa, že nováčikovia našej súťaže- tohoroční prváci,  na hodinách anglického jazyka nezaháľali a boli pomerne silnou  konkurenciu i pre svojich starších spolužiakov.

Všetci súťažiaci zaslúžene získali sladkú odmenu.

Víťazovi, Máriovi Crkoňovi, ktorý postupuje na okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku v januári 2016 na Gymnáziu v Považskej Bystrici, prajeme veľa šťastia  a dúfame, že nadviaže na minuloročné úspechy našich študentov v okresných a  krajských kolách OAJ.

Všetkým súťažiacim ešte raz ďakujeme za účasť, želáme im veľa úspechov a dúfame, že i táto súťaž prispela k ich ďalšej motivácií pri štúdiu tohto krásneho a zaujímavého jazyka. :)

Spracovala: Mgr. Ľubica Chudovská