• Ekonomická gramotnosť

• V rámci zvyšovania ekonomickej gramotnosti na školách pripravujeme stretnutia s ľuďmi, ktorí majú "blízko" k peniazom a môžu odovzdať svoje poznatky a skúsenosti študentom našej školy.
          Dňa 7. a 13. októbra 2016 sa maturanti 4.A, 4.D a 4.C stretli s pani Ing. Annou Grbalovou, riaditeľkou pobočky Slovenskej
          sporiteľne v Považskej Bystrici. Ako vyučujúce predmenu Ekonomika sme sa inšpirovali vzdelávacím programom Viac ako peniaze, ktorého cieľom je rozvíjať schopnosť žiakov orientovať sa vo sfére peňazí, chápať potrebu zabezpečenia peňazí pre uspokojovanie životných potrieb,  prijímať finančné rozhodnutia a finančnú zodpovednosť,  plánovať tok peňazí a hospodáriť s nimi v každodenných životných situáciách.
          Pani riaditeľka podala študentom bližšie informácie o vedení účtu, o elektronickom bankovníctve, platobných kartách. Cenné rady poskytla pri osobnom rozpočte. Aj mladí ľudia si majú vytvárať rezervu a myslieť na zabezpečenie na dôchodku. Časť svojej prednášky venovala téme - bezpečné investície.
          Študentov prednáška zaujala, kládli p. riaditeľke mnohé otázky, na ktoré pre krátkosť času nestihla  na všetky odpovedať, takže dúfame, že sa s pani Ing. Grbalovou ešte tento školský rok stretneme.

Ing. Anna Kubranská
          Ing. Jana Laurenčíková