• Školské kolo OĽP

• Ľudské práva sú v súčasnosti medzi verejnosťou široko diskutované v súvislost s politickou situáciou vo svete. Je veľmi pozitívne, že sa o ne zaujímajú aj mladí ľudia a zaujímajú postoje k udalostiam, ktoré trápia nielen politikov, ale hlavne tých, ktorí sú ich obeťami.

Školské kolo olympiády ľudských práv sa uskutočnilo 24. 11. 2016 za účasti 33 študentiek a študentov, ktorí absolvovali písomnú časť a ústnu časť s diskusiou. Nosnou témou tohoto ročníkaje: Sloboda myslenia, svedomia, prejavu a vyznania v kontexte demokratického občianstva. V náväznosti na túto tému sa diskusia niesla v duchu problémou s migráciou. Hovorilo sa tiež o náraste extrémizmu vo svete a príčinách, ktoré vedú k jeho popularite, o tom, či mladí ľudia poznajú svoje práva, o riešení problémov v súvislosti so skupinami neprispôsobivých občanov a ďalších aktuálnych politických a spoločenských témach.

V Krajskom kole OĽP bude našu školu reprezentovať Matej Makay, ako náhradník bol určený Stanislav Lunák, obaja z III. C.

PhDr. Božena Kucharová, vedúca projektu