• Expert geniality show

• Dňa 1. decembra  2016 súťažilo v celoslovenskej vedomostnej  súťaži Expert geniality show 11 žiakov našej školy. Boli to študenti 1. a 3. ročníka a to z tried I.D, III.B, III.C a III.D, ktorí súťažili v dvoch kategóriách.

Súťaž EXPERT spočívala vo vypracovaní testu z dvoch súťažných tém, ktoré si každý súťažiaci ľubovoľne zvolil spomedzi týchto  piatich ponúknutých tém:

• Dejiny, udalosti, umenie (dejepis, občianska náuka, umenie, všeobecný rozhľad),
          • Svetobežník (fyzická a humánna geografia),
          • Mozgolamy (logické hádanky, postupnosti, zaujímavé slovné úlohy, kombinačné, pojmové myslenie),
          • Do you speak English? (čítanie, bežné výrazy, gramatika a reálie),
          • Góly, body, sekundy (história a druhy športu, rekordy, olympionizmus, športovci, fyziológia tela športovcov, strava).

Každý súťažiaci nemusel svoj výber tém vopred oznámiť. Mohol sa rozhodnúť až vo chvíli, keď dostal test a uvidel súťažné otázky.

Ako sa popasovali naši žiaci s jednotlivými témami sa dozvieme v januári 2017. Držíme im palce a ďakujeme za záujem o túto súťaž.

Spracovala: Mgr. Oravcová