• Propagácia odborného vzdelávania a prípravy v nedostatkových odboroch vzdelávania na rok 2016

• SOŠ strojnícka v Považskej Bystrici sa v rámci výzvy zapojila do projektu „Propagácia odborného vzdelávania a prípravy v nedostatkových odboroch vzdelávania na rok 2016“. Téma nášho projektu je „Motivácia žiakov ZŠ“

Cieľom projektu je zvýšenie záujmu žiakov základných škôl o odborné vzdelávanie, rozvíjanie ich manuálnych zručností, získanie prehľadu o strojárskych a elektrotechnických odboroch vyučovaných na našej škole a v neposlednej miere žiaci majú možnosť zistiť k čomu inklinujú.

Dňa 24.11.2016 navštívilo 30 žiakov ôsmeho ročníka (chlapcov) z I. ZŠ v Považskej Bystrici našu školu a pracovali u nás. Rozdelili sme ich do dvoch skupín. Jedna skupina pracovala na odbornom výcviku na pripravenej úlohe pod vedením majstra odborného výcviku, pričom im pomáhali naši žiaci druhého ročníka odboru Mechanik elektrotechnik. Vytvorila sa príjemná pracovná atmosféra, žiaci pracovali vo dvojiciach a hotový výrobok si každá dvojica odniesla so sebou.

Fotografie

Druhá skupina pracovala v učebni výpočtovej techniky, kde kreslili elektrotechnické schémy a navrhovali dosky plošného spoja v návrhovom systéme EAGLE, pod vedením učiteľky odborných predmetov  elektrotechnických. Následne sa skupiny vymenili.

Môžem zhodnotiť, že ôsmakov práca na oboch pracoviskách zaujala, kládli otázky týkajúce sa štúdia na našej škole a zaujímali ich tiež možnosti ďalšieho uplatnenia.

Fotografie

Spracovala Ing. Dagmar Rojková