• Návšteva dňa otvorených dverí na Strojníckej fakulte ŽU

• Návšteva dňa otvorených dverí na Strojníckej fakulte  ŽU

Dňa 8.2.2017 sa 15 študentov – mechanikov nastavovačov z III. a IV. ročníka zúčastnilo dňa otvorených dverí na Strojníckej fakulte Žilinskej univerzity.

Firma Danfoss Pov. Bystrica poskytla autobus na prepravu študentov zo SPŠ a SOŠ strojníckej z Pov. Bystrice do Žiliny a späť.

Vedenie Strojníckej fakulty ŽU sa rozhodlo, že nábor nových študentov so záujmom o strojárstvo v tomto roku urobia zaujímavejšou a atraktívnejšou formou ako doteraz.

Študenti z III.A, III.B a IV.B, ktorí sa  zúčastnili dňa otvorených dverí, môžu potvrdiť, že starostlivo pripravovaná akcia sa naozaj vydarila. Verím, že sa to prejaví aj v počte uchádzačov o štúdium na Strojníckej fakulte.

Pre študentov bol pripravený bohatý program – prezentácia Strojníckej fakulty ŽU, prezentácia strojárskych firiem z Pov. Bystrice, Martina  a Kysúc, bohatá diskusia,  losovanie o 3 tablety zo žiakov, ktorí sa písomne zapojili do diskusie.

Na chodbe pred aulou v stánkoch na študentov čakali zaujímavé ukážky vedeckej práce zamestnancov a študentov Strojníckej fakulty, ktorí boli ochotní exponáty ukázať, predviesť a odpovedať na zvedavé otázky žiakov. Program zavŕšila návšteva menzy spojená s občerstvením a prehliadka internátov.

Deň otvorených dverí bol výborne zorganizovaný a verím, že všetci návštevníci odišli spokojní. Určite sa medzi žiakmi SŠ nájdu takí, ktorí odošlú vysokoškolskú prihlášku práve na Strojnícku fakultu ŽU.

Spracovala Mgr. Uričová.