• Letný kurz pohybových aktivít v šk. r. 2016/2017

• Letného kurzu pohybových aktivít sa v školskom  roku 2016/2017 zúčastnili triedy II.A, II.B a II.C v dňoch 13.-14.6. 2017.

Ako minulý rok, tak i tento boli žiaci v prvý deň vo Vysokých Tatrách. Ranným rýchlikom sa študenti odviezli do Štrby, odkiaľ sa presunuli atraktívnou a určite nezabudnuteľnou zubačkou na Štrbské Pleso. Spoločne sa všetci presúvali označenou kamenistou cestičkou až k vodopádu Skok. Vďaka výbornému počasiu sa všetci kochali nádherným výhľadom na majestátny vodopád a mohutné hory. Cítiac čerstvý vzduch, počúvajúc zvuky prírody a vnímajúc krásy Slovenska akosi aj balené desiate chutili lepšie. Po dostatočnom posilnení a zrelaxovaní sa celá výprava dostavila späť k zubačke. Niektorí študenti mysleli aj na svojich blízkych a zakúpili rôzne spomienkové predmety od magnetiek, cez typické maškrty až po valašky či klobúky. Po úspešnom dni sa domov žiaci vracali vďaka slnku opálení, bez strát a s príjemným pocitom dobre prežitého dňa.

Druhý deň letného kurzu bol športovejšieho charakteru. Žiaci v jednotlivých triedach vytvorili silné tímy hráčov, ktorí sa rozhodli zabojovať o najlepšiu športovo zdatnú triedu. Niektorí žiaci sa popasovali vo futbalových zápasoch, iní sa pokúšali dosiahnuť významné výsledky v atletickom trojboji. Vyskúšali si disciplíny ako skok do výšky, hod oštepom a guľou. Po  konečnom zrátaní bodov bolo poradie tried nasledovné: 1. miesto si zaslúžila II.A, nasledovala II. B získaním 2. miesta a na 3. mieste skončila II.C.

Letný kurz študenti i s vyučujúcimi ukončili plávaním a regeneráciou v krytej plavárni.

Spracovala Mgr. Barbora Maková