• Odborná exkurzia v autoservise

• Odborná exkurzia sa uskutočnila 6. 10. 2010 v autoservise - Haidler, Prosné. Akcie sa zúčastnilo 15 žiakov triedy 1. BN a triedny učiteľ Ing. Čerňanský. Majiteľ servisu, pán Haidler ochotne poskytol odborný výklad pre nasledovné autoopravárske práce:

• Výbrusy valcov, brúsenie sediel ventilov
          • Renovácia ojníc, kľukových hriadeľov
          • Renovácia hlavy, ladenie výfukov, renovácia veteránov - automobily, motocykle

Na pracovisku sa žiaci podrobne zoznámili s operáciami brúsenia, honovania, lapovania, sústruženia, frézovania, vyvŕtavania, pieskovania a zvárania. Tieto druhy obrábania sa využívajú pri opravách opotrebovaných segmentov alebo v ich vlastnej výrobe.

Žiaci prejavili veľký záujem o odborný výklad a živo diskutovali s majiteľom o svojich skúsenostiach. Celá exkurzia bola charakteristická vysokou odbornou úrovňou a zúčastnení vyjadrili p. Haidlerovi úprimné poďakovanie.