• Cena MINISTRA HOSPODÁRSTVA

• Cenu ministra hospodárstva získala SOŠ strojnícka Považská Bystrica.

V dňoch 19.4 až 21.4. 2012 sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre konal 20. ročník celoštátnej prezentačnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl, stredísk praktického vyučovania a partnerských škôl z ČR a Maďarska - Mladý tvorca 2012.

Súčasťou výstavy bola i súťaž  „ Najlepšia spolupráca strednej odbornej školy so zamestnávateľskou sférou pri príprave žiakov pre odvetvia v pôsobnosti ministerstva hospodárstva SR o Cenu ministra hospodárstva SR“. 1. miesto - pohár  a notbook - v tejto súťaži získala SOŠ strojnícka, Športovcov 341/2, Považská Bystrica a firma PSL,a.s. Považská Bystrica za dlhoročnú a rozsiahlu spoluprácu vo viacerých oblastiach.

Spolupráca sa realizuje už 16 rokov, avšak väčší rozmer nadobudla po uzatvorení zmluvy o spolupráci  v októbri 2008.

Spolupráca je zameraná na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu,
          • modernizáciu vyučovania -  teoretického i praktického,
          • modernizáciu strojového vybavenia školských dielní na praktickom vyučovaní,
          • celková modernizáciu školy,
          • zabezpečenie kvalitne pripravených absolventov školy pre firmu PSL, a.s.,
          • zabezpečenie rekvalifikačných kurzov pre zamestnancov firmy PSL, a.s.

Preberanie odmeny

Pohár víťaza

Výrobky, ktoré sme ponúkali v našom stánku na predaj

Pohľad na našich chlapcov v stánku SOŠ