• Zrealizované akcie v šk. roku 2011/2012

•                           Zrealizované akcie v školskom roku 2011/2012

1, účasť na projekte vzdelávania „SPOLOČNE PROTI KRIMINALITE“ a „BEZPEČNÉ DIEŤA“. Vzdelávacia aktivita sa konala od 21.11.2011 do 22.11.2011 na Stanici mladých turistov, Milochov. Podujatie bolo vedené formou aktívneho sociálneho učenia a skupinovou formou práce, pričom sa používali zážitkové formy učenia. Podujatia sa zúčastnili 4 študenti IV.B

2, Valentínska kvapka krvi 2012. Akcia sa konala od 8.2 2012 do 9.3 2012

3, účasť na akcii „Vyčistime si Slovensko“ v rámci „Dňa zeme“. Akcia sa konala 20.4.2012 od 11:45. Študenti 1.B a 4.B pod vedením Mgr. Prosnana a Mgr. Šajtlavu vyčistili od odpadkov priestory na Kukučínovej ulici medzi garážami, pri Slovenskej Energetike smerom k závodu Sauer-Danfoss a.s

4, účasť na 17. Ročníku putovnej celoslovenskej výstavy „Prečo som na svete rád/rada “. Výstava sa koná od od 23.4. 2012 v klubovni Považského osvetového strediska.

5, účasť na podujatí „Kriminalita detí a mládeže“ a „Drogy, právo, polícia“, ktorá sa uskutoční 2.5. 2012. o 9:00.

6, účasť na 18. Ročníku výtvarnej súťaže „Prečo som na svete rád/rada“. Súťaží sa vo výtvarných prácach s protidrogovou tématikou, ktorá odráža zdravý životný štýl.

7, realizácia a vyhodnotenie dotazníkov „Čo vieš o drogách“, „Drogy na našej škole“ a "Profil závislosti a nezávislosti od rôznych podnetov". Porovnanie výsledkov dotazníkov s výsledkami celoslovenského dotazníka ESPAD.

8, 4.10. 2011 sa uskutočnila beseda na tému "Obchodovanie s ľuďmi" s Mgr. A. Ďurekovou. Akcie sa zúčastnili triedy II.B a II.D

9, 12,10. 2011 sa uskutočnila beseda na tému "Šikana, kyberšikana" s Mgr. A. Ďurekovou. Akcie sa zúčastnili triedy II.B a II.AN

10, 8.2.2012 sa uskutočnila beseda na tému "Drogy, drogová kriminalita" s Mgr. A. Ďurekovou. Akcie sa zúčastnili triedy I.BN a I.B.

11, 13.2.2012 sa konala beseda na tému "Šikana, kyberšikana" s Mgr. Ďurekovou. Akcie sa zúčastnili triedy III-F a III.D.

12, 14.2.2012 sa konala beseda na temu "Prejavy rasizmu a extrémizmu" s Mgr. Ďurekovou. Besedy sa zúčastnili triedy IV.A a I.A.

13, 17.2 2012 sa konala beseda na tému "Drogy, drogová kriminalita" s Mgr. Ďurekovou. Besedy sa zúčastnili triedy I.D. I.E a I.C.

14,  24.2. 2012 sa trieda I.B zúčastnila 18. ročníka výstavy "Prečo som na svete rád, rada", ktorá sa konala v klubovni Považského osvetové strediska.

15,  27.4.2012 sa triedy IV.B, I.B a I.BN v počte 27 žiakov zúčastnila protifajčiarskej súťaže "Prestaň a vyhraj!", v ktorej sa zaviazali nefajčiť od 1.5. do 31.5.2012.

Okrem toho koordinátor primárnej prevencie

• zabezpečuje aktualizáciu centrálych nástenok pod názvom „Okienko koordinátora primárnej drogovej prevencie“ a „Výsledky našej školy v súťažiach s prevenčnou tématikou“
          • zabezpečuje aktualizáciu násteniek v triedach školy aktuálnymi prevenčnými materiálmi z internetových stránok www.zodpovedne.sk, www.pomoc.sk www.stopline.sk. Materiály sa týkajú najmä problémov používania moderných technológií.
          • počas vyučovania ako aj mimo neho rozvíja sociálne zručnosti mladých ľudí ako napr. schopnosť rozhodovania, komunikácie, správanie sa pod sociálnym tlakom.
          • Aktívne sa zúčastňuje Národného programu starostlivosti o deti a dorast, schváleného na roky 2008-2015.
          • Začleňuje problematiku primárnej prevencie v Školskom vzdelávacom programe školy ako aj v tématických plánoch
          • Uplatňuje zákon o ochrane nefajčiarov v priestoroch školy
          • Poskytuje základné informácie o trestno-právnej zodpovednosti mladých ľudí pri styku  s drogou