• Záložka do knihy

• Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásila k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2016 5. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy s názvom Záložka do knihy spája slovenské školy: Knihy rozprávajú príbehy. Cieľom projektu bolo nadviazanie kontaktov medzi slovenskými strednými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vyrobia ľubovoľnou technikou. Myšlienka tohto projektu zaujala aj našich študentov z triedy 3. D, odbor grafik digitálnych médií. Spolu s vyučujúcou Mgr. Z. Uričovou vytvorili veľké množstvo zaujímavých a graficky výborne spracovaných záložiek do kníh, Mgr. Z. Uričová sa postarala o ich kvalitnú tlač a následne ich poslali študentom z pridelenej partnerskej školy – Spojená škola, Štefánikova 64, 085 01 Bardejov. Spolu so záložkami sme študentom tejto školy poslali aj informácie o našej škole, školský časopis a sprievodný list. Od študentov z partnerskej školy, odbor sociálny pracovník, zas na oplátku naši študenti obdržali zaujímavé a vtipné záložky. Koordinátori oboch škôl mailom spolu komunikovali, potvrdili prijatie záložiek a zhodnotili ich. Výmena týchto záložiek bola pre študentov zaujímavou skúsenosťou a môže slúžiť k nadviazaniu vzájomnej spolupráce, kontaktov alebo k poznávaniu života žiakov v rôznych kútoch Slovenska.

Spracovala: Mgr. Daša Tomaníková