• EDUCATE SLOVAKIA

• V týždni od 30. januára do 3. februára 2017 sa naša škola zapojila do projektu organizácie AIESEC pod názvom Educate Slovakia. Tento projekt je zameraný na zlepšenie interkultúrneho porozumenia a globálneho zmýšľania slovenskej mládeže.  Pozostáva z týždňového učebného plánu, v rámci ktorého prichádzajú lektori z rôznych častí sveta viesť prednášky a interaktívne workshopy, ktoré za aktívneho používania anglického jazyka rozvíjajú sebareflexiu, zodpovednosť a toleranciu k rozmanitosti.
          Program vedie dvojica zahraničných študentov, ktorí sú trénovaní v rámci programu Global Volunteer. Hlavným cieľom projektu je priblížiť žiakom vybraných slovenských škôl život v rozličných krajinách a dať im možnosť použiť anglický jazyk v praxi, v situácii, keď opačná strana vôbec neovláda slovenčinu.
          Na našej škole sme privítali dve študentky, Aruni  z Indonézie a Lai z Číny. Obe nám predstavili svoje krajiny, tradície, zvyky, ale aj jedlá, ktoré obľubujú. Na druhej strane obe mali možnosť nahliadnuť do nášho školského systému, trošku si vyskúšať profesiu učiteľa a možno aj nadviazať nové kontakty.
          Bolo to prvý krát, kedy sme sa projektu zúčastnili a bola to určite výborná  skúsenosť. Pre našich žiakov boli tieto hodiny vítaným spestrením vyučovania a pevne veríme, že v budúcnosti uvítame stážistov z AIESEC znovu.

Spracovala Mgr. Gabriela Náterová