• Jazyk prírody

• Veľké multimediálne predstavenie z matematiky

Dňa 9.2.2017 sa žiaci na teoretickom vyučovaní zúčastnili multimediálneho vzdelávacieho predstavenia „JAZYK PRÍRODY“ v jedálni školy. Predstavenie pre študentov SŠ pripravila Spoločnosť pre vedu a vzdelanie ASTRONYX.

Príroda je plná prekvapení a jazyk, ktorým k nám hovorí, je práve matematika. Študenti mali možnosť pozrieť na matematiku z iného uhla pohľadu ako na vyučovacích hodinách. Lektor zo spoločnosti ASTRONYX ukázal študentom, že čísla zohrávajú veľkú rolu aj v prírode, kde vytvárajú rôzne kódy. Stačí tieto kódy dešifrovať. Študentov a učiteľov určite zaujali Fibonacciho postupnosť čísel, Fibonacciho slučka, číslo pí s počtom čísel za desatinnou čiarkou 1020, hudobné znenie čísla pí, prvočísla, fraktály, nekonečnosť nekonečna, derivácie, integrály, ...

Napriek tomu, že niektoré časti vzdelávacieho predstavenia boli pre našich študentov náročné, odniesli si z neho nové poznatky o krásach matematiky v prírode a nové inšpirácie.

Spracovala Mgr. Uričová.