• Svet techniky Vítkovice

• Dňa 31.5.2017  študenti  I.B a II.D  navštívili výstavu Svet techniky, ktorá sa nachádza v Ostrave v časti Vítkovice. Expozícia trvalej výstavy je jedinečná svojho druhu v Strednej Európe kvôli jej interaktívnosti, ktorou je schopná žiakom zaujímavo sprístupniť problematiku vedy a techniky.

Napriek tomu, že z dôvodu poruchy autobusu sme nemohli absolvovať prehliadku Malého sveta techniky ale len prehliadku Veľkého sveta techniky, zrealizovaná akcia bola prínosom  pre žiakov v oblasti zážitkového vzdelávania.

Cieľom návštevy výstavy bolo

• umožniť žiakom preniknúť do tajov vedy a techniky hravou formou – žiaci si mohli exponáty vlastnoručne ohmatať, vyskúšať podľa priloženého návodu ich fungovanie a vidieť uplatnenie v praxi,
          • uvedomiť si aktívny spôsob trávenia voľného času spojeného s poznávaním vedy a techniky,
          • zvýšiť prestíž vedy, techniky, výskumu a následne upriamiť pozornosť žiakov na technické odbory, ktoré by mohli po skončení strednej školy študovať na vysokých školách technického zamerania.

Na záver prehliadky bol žiakom premietnutý 3D film Cesta do vesmíru. Žiaci mali možnosť vidieť štarty rakiet, opravy vesmírnej stanice,  život kozmonautov na vesmírnej stanici – práca, strava, trávenie voľného času, odpočinok a pod. Záver filmu bol venovaný plánovanej misii na Mars.

Verím, že výstava sa žiakom páčila a poznatky z nej využijú na hodinách fyziky a odborných predmetov.

ostatné fotografie

Spracovala:  Mgr. Uričová Jarmila